KONST / Litografier / Färglitografi 12599054
nr 1259 9054
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, Signerad, daterad -62,71/125. Motivet: 45x36
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 3 juni 2019
kl 19:09:33
500 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén